Jak mapa jakości powietrza pomaga dbać o nasze zdrowie?
Czy wiesz czym jest mapa jakości powietrza? Jeśli nie, to koniecznie powinieneś się dowiedzieć, ponieważ może to znacząco wpłynąć na Twoje codzienne zdrowie!
2022-07-04, 13:05

Czy wiesz, że istnieje coś takiego jak mapa jakości powietrza? Odczytuje ona dane pomiarowe dotyczące jakości powietrza w danej chwili, dzięki czemu nie musimy narażać się na negatywne efekty zdrowotne pyłków zawieszonych w powietrzu.

Po co kontrolować stan jakości powietrza?


To w jakim środowisku przebywamy znacząco wpływa na stan naszego zdrowia. Będąc w miejscu gdzie jest swieże powietrze, czujemy się dobrze i pełni sił. W przypadku gdy oddychamy powietrzem, które jest zanieczyszczone nasz organizm zaczyna czuć się źle, zmniejsza się jego odporność i ogółem jesteśmy przemęczeni i zdenerwowani. Ponad 90% ludzi na świecie oddycha zanieczyszczonym powietrzem, które powoduje, że będąc w długotrwałej ekspozycji na nie, zwiększa się ryzyko na zachorowanie na choroby układu oddechowego, oraz różne choroby przewlekłe i serca. O negatywnych efektach zanieczyszczonego powietrza możemy przeczytać z wielu badań, ponieważ jest to już wielokrotnie badane i potwierdzone zjawisko.

mapa jakości powietrza

Mapa jakości powietrza - jakie są zalety?


Jedną z możliwości unikania zanieczyszczeń, jest sprawdzanie stanu powietrza. Dzięki temu możemy unikać przebywania w miejscach, w których w danej chwilii jest bardzo duże stężenie szkodliwych pyłków. Przydatna do tego jest mapa jakości powietrza, która poda nam aktualne informacje, które możemy wykorzystać w czasie bieżącym. Monitorując długotrwałe stany jakości, jesteśmy również w stanie wybierać na urlop, te miejsca, które zapewnią nam czystość powietrza.

KONTAKT / AUTOR
AirlyPL
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.