Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka
Dowiedz się, jaki jest wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka oraz co możesz zrobić, aby choć trochę ograniczyć ich negatywne skutki.
2022-03-03, 09:04

Jaki jest wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka?

Świadomość dotycząca zanieczyszczeń powietrza nieustannie rośnie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z ich obecności oraz stara się na bieżąco śledzić ich zmiany. Jednak wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak druzgocący wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka zanotowały liczne badania.

Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem

Niewiele ludzi wie, jak dokładnie opisać wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka. Wystarczy jednak, że przytoczymy statystyki - w samej Polsce rocznie na choroby będące powikłaniem po oddychaniu zanieczyszczonym powietrzem, umiera około 40 tysięcy osób. Sam fakt, że płuca, aby dojść do poprzedniego stanu przed oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem, potrzebują dwóch tygodni, daje znać, że ich działanie na organizm jest naprawdę znaczne. Jednak co tak naprawdę powoduje?

Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka

Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka obejmuje szereg układów - w tym oddechowy, nerwowy czy krwionośny. Długotrwałe i permanentne wystawienie na zażywanie bardzo zanieczyszczonego powietrza może doprowadzić do kłopotów z oddychaniem, zapaleni oskrzeli czy płuc, problemu z absorpcją tlenu we krwi, obniżenia odporności całej organizmu na różnego rodzaju infekcje, uszkodzenie narządów wewnętrznych, ale także problemów z płodnością czy nawet nowotworów. Ten wachlarz chorób i schorzeń powinien zachęcić każdego z nas do zwracania większej uwagi na zadbanie o ten aspekt swojego życia.

KONTAKT / AUTOR
AirlyPL
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.